Akcija “Nē-telefoniem!” turpinās

Arvien vairāk Latvijas skolas atzīst mobilo telefonu nelabvēlīgo ietekmi uz skolēnu, un arī mūsu skola šim viedoklim pievienojas.

Kopš 1. decembra Aizputes vidusskolā norisinās akcija "Nē- telefoniem!", kas skolēnus aicina neizmantot telefonus skolā, bet gan vairāk komunicēt ar saviem skolas biedriem.

Šīs akcijas ietvaros 6. decembrī pie mums viesojās Aizputes televīzija, lai  uzzinātu skolotāju un skolēnu domas. Jāteic, ka viedokļi atšķīrās. Protams, skolotāji priecājās, ka bez mobilajiem telefoniem stundās bērnu koncentrēšanās spējas ir daudz augstākas un starpbrīžos bērnu vidū notiek normāls socializēšanās process. Bija skolēni, kas akciju ļoti atbalsta un iesaka to turpināt arī pēc Jaunā gada, savukārt citi teica, ka akciju neatbalsta, minot dažādus argumentus, kā ,piemēram, personīgā īpašuma neaizskaramību, ārkārtas zvanus vecākiem un no vecākiem, citi piekrita stundās telefonus neizmantot, bet bija neizpratnē, kāpēc starpbrīžos tos nedrīkst lietot, jo telefons ir domāts ne tikai spēlīšu spēlēšanai vien.

Aicinu visus skolēnus, sākot no 1. klases līdz pat 12. klasei, būt vienotiem un atbalstīt šo akciju, un jūs redzēsiet, cik patiesībā daudz, kas ir uzmanības vērts, ikdienā palaižam garām.

Klases, kuras nebūs manītas, izmantojot telefonus, gaida pārsteiguma balvas skolas Ziemassvētku pasākumā.

Laima Elza Rungovska 12.b