Par skolēnu dalību Ēnu dienā 2024

Paldies profesionāļiem un uzņēmumiem visā Latvijā, kas Izglītības organizācijas “Junior Achievement Latvia” “Ēnu diena” ietvaros deva iespēju mūsu skolas jauniešiem izmēģināt sev interesējošās profesijas.

“Ēnu dienas” mērķis ir veicināt skolēnu izglītības satura sasaisti ar reālo dzīvi, palīdzot skolēniem mērķtiecīgi plānot savu karjeru, izdarīt izvēli par savu nākotnes profesiju un atbilstoši sagatavoties darba tirgum. Darba devējiem savukārt tā ir iespēja veidot sava uzņēmuma atpazīstamību un piesaistīt nākamos kolēģus.

9.b klases skolēns Markuss Bitenieks bija to 20 Latvijas skolēnu vidū, kuriem bija tā ekskluzīvā iespēja ēnot Latvijas valsts prezidenta Edgara Rinkēviča darbu. Citāts no prezidenta ieraksta sociālajos tīklos: “…prieks par ieinteresētiem un zinošiem jauniešiem, ko tik mēs nesadarījām: plānojām darbus, parakstījām likumus, tikāmies ar Ukrainas premjeru, apmeklējām Latvijas Universitāti, uzkāpām tornī, apguvām Militārās policijas darbu un vēl, un vēl, un vēl.

Markuss stāsta par savu pieredzi: “Es ēnoju valsts Prezidentu. Sākumā, ierodoties Rīgas pilī bija liels uztraukums. Satiekot Prezidentu, trīcēja kājas, bet dienas beigās stress pazuda. Iekļuvu Prezidenta instagramā. Uz katra stūra mūs fotogrāfēja, nebiju savā dzīvē tik daudz fotogrāfu apkārt redzējis. Devāmies uz LU zinātnes centru, kur iepazināmies ar skolēnu valdi un studiju programmām.

9.b klases skolniece Laura Ozola: “Es 4.aprīlī ēnoju Liepājā ''Attīstības platformas YOU+" vadītāju Andri Kāpostu. Biju viņu ofisā un iepazinos ar organizācijas darbību un pārējiem platformas darbiniekiem. Kopīgi skatījāmies vebināru par digitālo darbu ar jaunatni. Uzzināju un tuvāk iepazinu, kāds ir vadītāja darbs. Ieguvu sev pārliecību, ka es arī varētu darīt šādu darbu.”

6.a klases skolēni ēnoja tetovēšanas speciālistu, bērnudārza audzinātāju, sociālo asistentu, karavīru, pilsētas pārvaldes vadītāja vietnieku, metinātāju uzņēmuma vadītājas un traktorista profesijas.

7.b klases skolēni ēnoja SIA PINSDRUP LATVIA transporta elektriķa, VIA VITALITE santehniķa un PII "PASACIŅA" pirmsskolas skolotāja profesijas. Visi ēnotāji bija puiši, arī pirmsskolas skolotāja profesijas ēna bija puisis, par kuru ir vislabākās atsauksmes, ka pratis atrast ''kopīgu valodu" ar bērniem.

7.a klases pieci zēni ēnoja sporta skolotāja profesiju bērnu dārzā, arī piecas meitenes turpat ēnoja audzinātājas profesiju, trīs zēni vēroja notāres profesiju.

8a klases skolnieki ēnoja Aizputes sporta centru. Iepazinās ar sporta organizatora profesiju. Vairāki zēni iepazinās ar mehāniķa profesiju. Tika iepazīta arī ēku un apsaimniekošanas teritorijas profesija.

8.b klases 3 ēnotāji devās uz bērnudārzu “Pasaciņa” vērot audzinātājs profesiju un Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Liepājas 1.daļas glābējus.

10.a klases skolēni ēnoja policista, SPA speciālista, Jaunrades centra instruktora, Aizputes vidusskolas direktores vietnieces profesijas, kā arī Jelgavas slimnīcas medmāsu un SIA KOMPLEKSBŪVE GM būvdarba vadītāja profesiju.

11.a klases skolēni ēnoja mediķu profesijas, Jaunrades centra instruktori, floristi un Kuldīgas novada muzeja darbiniekus.

12.b klases skolnieces ēnoja Aizputes vidusskolas direktores vietnieci, fotogrāfa profesiju un uzņēmējdarbību.

 

Informāciju apkopoja karjeras konsultante Monta Balode