Programma “Latvijas skolas soma" 2.pusgadā

Atskatoties uz 2022./2023. mācību gada 2.pusgadu, bijām priecīgi, ka  mūsu skolā turpinājās programma “Latvijas skolas soma”. Nodarbību un koncertlekciju piedāvājums bija plašs, tāpēc izvēlējāmies tematiskos piedāvājumus saistībā ar svētkiem un tamlīdzīgām aktivitātēm:

20.janvārī 4.- 12.klasēm notika patriotisks un jaudīgs koncerts kopā ar folkloras kopu “Vilkači”, kur skanēja gan tautas mūzikas instrumenti, gan skanīgas vīru balsis latvju melodijās. 

Savukārt, 31.janvārī no 1.-3.klasei norisinājās Ventspils stikla pūtēju izglītojošā lekcija, kur ne tikai vēroja, kā top stikls, bet arī paši skolēni  piedalījās stikla pūšanā, kā arī atbildēja uz jautājumiem par dzirdēto un redzēto.

8.februārī pie skolēniem no 8.-10.klasei viesojās Nils Īle un Maija Sējāne – Īle, kuri skolā radīja patīkamu noskaņu un ļāva ieklausīties dažādu mūzikas instrumentu radītajās skaņās un perkusijās, vibrācijās un džambu ritmos, kā arī iedvesmoja skolēnus radīt pašiem savu melodiju.

Savukārt, 24.martā pie pamatskolas skolēniem (5.-7.klasei) viesojās Mikus un Arta Abaroniņi no MA Events ar savu koncertprogrammu par mūzikas instrumentiem un “Leģendas mūzikā” , kur skolēni iepazinās ar  20. un 21. gadsimta mūzikas leģendām – mūziku, kas ir ietekmējusi paaudzes un atspoguļo vēsturi, kā arī komponistiem un mūzikas instrumentiem  čellu, kontrabasu un ģitāru.

Šogad pirmo reizi 13.aprīlī dažas 1. un 2.klases devās uz Liepājas koncertzāli “Lielo Dzintaru”, kur klausījās kameroperu bērniem “Ej nu ej”, kuru atskaņoja Valsts Akadēmiskais koris “Latvija” un tā mākslinieciskais vadītājs un galvenais diriģents Māris Sirmais.

Mācību gada noslēgumā 1., 2., 3. un 4.a klase apmeklēja mūsu Aizputes novadpētniecības muzeju, kur gatavoja gan ūdenskliņģerus, gan rotas muzejpedagoģiskajās nodarbībās "No vecmāmiņas recepšu klades: senie ēšanas paradumi un ēdienu sagatavošanas veidi" un "Zīmes un simboli līgavas pūra lādē"; kā arī 4.b klase piedalījās Pāvilostas muzeja piedāvātajās nodarbības.

Kopumā arī 2. pusgada garumā ikvienam no mūsu skolas  skolēniem bija iespēja ieskatīties, ieklausīties un piedalīties programmas “Latvijas skolas soma” piedāvātajās izglītojošajās norisēs.

 

Ilze Jonase
programmas “ Latvijas skolas soma” koordinatore Aizputes vidusskolā