Ēnu diena 2023

Kinologs, policists, operācijas māsa, transporta koordinators, LU starptautiskais speciālists, tālbraucējs, būvuzraugs, bārmenis, sporta centra administrators, mežsaimnieks, vetārsts, autoskolas instruktors, bankas speciālists, zemes dienesta speciālists, bērnu dārza audzinātājs, metinātājs un vēl, un vēl…Tieši tik aktīvi un ieinteresēti dažādās profesijās bija mūsu jaunieši, kas 5.aprīlī piedalījās Ēnu dienā.

Paldies, 1.a un 6.a klašu audzinātājām, kuras aizveda savus skolēnus uz uzņēmumiem, lai iepazīstinātu viņus ar tur pieprasītām profesijām (66 North Baltic un Kurzemes atslēga 1).

Ēnu diena norisinās visā Latvijā un tās mērķis ir iepazīstināt skolēnus ar dažādu profesiju un nozaru prasībām, lai palīdzētu jauniešiem izvēlēties profesiju un atbilstoši sagatavotos darba tirgum. Šī ir programma, kas jau daudzus gadus sekmīgi iekļauj izglītības procesā karjeras jautājumus, rosinot jauniešus plānot savu nākotni jau skolas laikā. Veidojot sadarbību starp skolu, sabiedrību un darba vidi, Ēnu diena sekmē jauniešu integrāciju sabiedrībā un darba tirgū nākotnē.

Paldies skolēniem, klašu audzinātājiem un “ēnu devējiem” par atsaucību!

Karjeras konsultante Monta Balode