Konkursa “Šodien laukos” uzvarētāji

Konkursa “Šodien laukos” otrajā norises gadā uzvaras laurus klašu grupā plūkusi Rugāju vidusskola, savukārt individuālajā vērtējumā – Elīna Staģe no Dagdas, Lauris Botņa-Ezerskis no Lēdurgas un Renāte Ausmane (Aizputes vidusskolas 8.a klases skolniece) no Lažas pagasta.

Tāpat kā pērn, arī šogad klase balvā iegūst ekskursiju 1000 eiro vērtībā, savukārt individuālie dalībnieki dāvanā saņems planšeti.

Kopumā konkursa sešu lielo uzdevumu veikšanai dalību bija reģistrējušas 30 klases/kolektīvi un 53 individuālie dalībnieki – pavisam 427 dalībnieki.

Konkursā, kurš ilga no februāra līdz oktobrim, piedalījās skolēni vecumā no 12 līdz 16 gadiem. Teju visi viņi atzīst – piedalīties motivē iespēja interesanti pavadīt brīvo laiku un uzzināt ko jaunu.

Baiba Gulbe, LLKC Lauku attīstības nodaļas projektu vadītāja: “Visvairāk skolēniem patika uzdevumi, kuros bija jāliek lietā fotogrāfa prasmes, jāsēj un jāstāda, kā arī jādodas izzinošos pārgājienos. Prieks, ka konkursa aktivitātēm seko arī vecāki.  Viņi atzīst – konkurss mudinājis bērnus doties laukā un aktīvi darboties, pētot visdažādākās tēmas.”

Konkurss “Šodien laukos” tiek rīkots ar Latvijas Republikas Zemkopības ministrijas un Valsts Lauku tīkla atbalstu. Konkursa un sociālo tīklu akcijas mērķis ir informēt, izglītot un izklaidēt skolas vecuma jauniešus par lauksaimniecības, mežsaimniecības un zivsaimniecības nozarēm, sniegt viņiem izpratni par nozaru darbību, iespējām un izaicinājumiem Latvijas laukos un nākotnes izglītības un karjeras iespējām.

Avots: http://www.laukutikls.lv/nozares/uznemejdarbiba/raksti/zinami-konkursa-sodien-laukos-uzvaretaji