,,Latvijas skolas somas” pasākumi Aizputes vidusskolā

Tālāk jau seko ekskursijas uz LVM dabas parku Tērvetē, lai izstaigātu un iepazītos ar rakstnieces Annas  Brigaderes bērnības zemi. LVM dabas parka Tērvetē Pasaku mežā dalībnieki iepazīstas pēc Annas Brigaderes pasaku lugu motīviem izveidotām pieturas vietām un izzina rakstnieces daiļradi, vienlaicīgi sasaistot Annas Brigaderes bērnības takas un to atainojumus triloģijā "Dievs. Daba. Darbs", Tērvetē viesojās 7.b un 8. a klases jaunieši.

 

Pirms epidemioloģisko ierobežojumu stāšanās spēkā 9.b klase pabija Kārļa Ulmaņa  piemiņas  muzejā ,,Pikšas’’.Kā pēc ekskursijas atzina paši skolēni ,tā bija vislabākā vēstures stunda kāda jebkad bijusi. Ekskursijas vadītāja ar neviltotu patriotismu stāstīja par vēstures gaitas līkločiem , kas lika jauniešiem aizdomāties to, ka viņi būs atbildīgi par mūsu Latvijas nākotni.

Sagaidot Lāčplēša dienu un  Latvijas Valsts  dzimšanas dienu visiem 5.-12. klašu  skolēniem tika dota iespēja digitāli noskatīties koncertlekciju ,,Lāčplēša dienā’’. Koncertlekcija ir izglītojošs, muzikāls stāsts, kurā skanēja fragmenti no Zigmara Liepiņa rokoperas “Lāčplēsis”, mūzika no kino filmām "Rīgas sargi", "Baiga vasara", "Nameja gredzens", "Vella kalpi" un "Pūt, vējiņi!”, kā arī citu latviešu komponistu radītā patriotiskā mūzika. Pēc koncertlekcijas  noklausīšanās skolēniem bija jāizpilda darba lapas.

1.-4. klašu skolēni pašās novembra beigās varēja digitāli noskatīties teātra izrādi , kuru piedāvā Dirty Deal teātris ,,Misija Zeme’’ Izrādē tiek sapludināta zinātne ar fantāzijas pasauli, tā rosina radoši un atbildīgi domāt par vidi, kurā dzīvojam. Bērni kopā ar abiem pētniekiem izzināja mūsu planētas rašanās noslēpumus un gatavojās doties kosmosa misijā, bet saskarās ar magnētiskajām vētrām, skābajiem lietiem, kiberērgļa uzbrukumiem, risināja problēmas ar kosmosa kuģi un citus negaidītus sarežģījumus.

 Iniciatīva   ,,Latvijas Skolas soma’’ sniedz skolēniem daudz plašākas , vispusīgākas zināšanas un pats galvenais attīsta kultūras izpratnes un izpausmes kompetences.

 

Informāciju apkopoja Aizputes Skolas somas koordinatore Vineta Bardanovska