Baltijas jūras projekta virtuālā nometne “Ärø Camp”

Laikā no 04.05. līdz 07.05.2021. četri Aizputes vidusskolas skolēni: Kārlis Lanka 8.b, Natālija Gansone 8.a, Enija Drešmane 10.a, Anna Stieģele 11.a klase piedalījās starptautiskā virtuālā nometnē.

Nometnē piedalījās ap 100 skolēni no 9 valstīm, kas atrodas ap Baltijas jūru (Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Vācijas, Polijas, Zviedrijas, Somijas, Dānijas, arī no Krievijas). Nometnes darba valoda – angļu. Skolēniem tika piedāvāta iespēja virtuāli tikties un sadarboties dažādās darbnīcās. Lūk, mūsu skolēnu iespaidi par nometni:

Kārlis Lanka 8.b klase: “Es piedalījos darbnīcā “Nākotnes skolas 2030”. Šajā darbnīcā mēs diskutējām par dažādiem trūkumiem tagadējā skolu sistēmā. Dalībnieki sadalījās grupās un izveidoja top 3 idejas, kas būtu skolās jāmaina, piemēram, daudzās valstīs problēma ir mācību grāmatu novecošana, skolēni atzina, ka trūkst prasmes publiski runāt un prezentēties, kā arī mājturības būtu jāmāca gatavot ēst visiem, ne tikai meitenēm. Bija ļoti interesanta diskusija ar dažādu valstu skolēniem.

Nākamā darbnīca bija “Virtuālais Escape room Izglāb pasauli”. Kopā ar saviem komandas biedriem mums bija jāizlasa teksts par dažādiem klimatiem, dabas zonām, vidēm u.t.t. Tad, pamatojoties uz tekstā iegūto informāciju, bija jāizpilda dažādi uzdevumi jeb puzles. Ja uzdevumu izdevās izpildīt pareizi, mēs dabūjām koda daļu. Beigās bija jāievada pareizais kods, lai izglābtu pasauli! Šī darbnīca man ļoti patika. Nometnē es ieguvu daudz jaunas zināšanas par klimatu, dabu un globālo sasilšanu. Es ieguvu arī jaunus draugus. Nometne man bija labs veids, kā patrenēt savas angļu valodas zināšanas. Tā bija interesanta un ļoti izglītojoša pieredze, un, es esmu priecīgs, ka man bija iespēja tajā piedalīties.”

Natālija Gansone 8.a klase: “Laikā, kad par nometni varam tikai sapņot, šis likās kā sapņa piepildījums. Pasākums radīja īstas nometnes sajūtu. Jaunu cilvēku satikšana, sarunas un jaunu zināšanu iegūšana. Visvairāk atmiņā palika nodarbība pie pasniedzējas Immes Gerkes “Identitāte un dažādās kultūras”. Šajā darbnīcā mēs klausījāmies prezentāciju par kultūru dažādību. Pasniedzēja stāstīja savus piedzīvojumus dažādās valstīs - Āfrikā, Vācijā, Kanādā un Amerikā. Nodarbība lika mums saprast, ka kultūras ir ļoti dažādas, un, mums pret tām ir jāizturas bez aizspriedumiem un jābūt iecietīgiem.

Noteikti šī nometne man bija liels ieguvums, jo iepazinu daudz jauniešu no dažādām valstīm, nostiprināju angļu valodas zināšanas, un, pavadīju jēgpilni savu laiku.”

Anna Stieģele 11.a klase “Man vislabāk patika darbnīca, kur eksperimentāli mērījām pie kādas sāls koncentrācijas ūdenī kartupeļi nevis grimst, bet peld pa ūdens virsmu, un, vai tas ir iespējams arī kādā no jūrām. Nonācām pie secinājuma, ka eksperimenta rezultātus ietekmē ūdens sāļums, dabā šāda situācija ir iespējama Nāves jūrā, jo tur ūdens sāļums ir 300 līdz 350 promilēm (t.i. 1 litrā ūdens ir 300-350 g sāls), kas arī sāļākā ūdenstilpne pasaulē. Man nometne ļoti patika, ar nevienu tuvāk nesadraudzējos, jo attālināti tas ir diezgan apgrūtinoši, bet atsvaidzināju savas angļu valodas zināšanas.”

Projekta koordinatore V.Vasiļevska