Ēnu diena 2020. Aizputes vidusskolā

Projekts Nr.8.3.5.0/16/I/001 „Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs”

12.februārī visā Latvijā norisinājās izglītības organizācijas "Junior Achievement Latvia" organizētais karjeras izglītības pasākums skolu jauniešiem "Ēnu diena" un šogad pieprasītākā nozare visā valstī kopumā bija medicīna.

No Aizputes vidusskolas ēnot devās vairāk kā 100 ēnotāji. Jaunieši apmeklēja dažādus uzņēmumus un iestādes Aizputē un Liepājā. Aizputē visapmeklētākā bija pirmskolas izglītības iestāde "Pasaciņa”. Vēl skolēni iepazinās ar tirdzniecības darbinieku, pedagogu, medicīnas darbinieku, skaistum kopšanas nozares, tūrisma nozares, pārtikas nozares un autoservisu darbinieku profesijām. Izglītojamie ēnoja Liepājas teātrī, SIA Elpa, Aizputes pašvaldības policijā, Beķerejā –SS, Aizputes pilsētas pašvaldībā un bibliotēkā. Apmeklēja arī dažādas izglītības iestādes-Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskolu un Ogres tehnikumu. Vairākas sākumskolas klašu grupas kopā ar savu audzinātāju apmeklēja uzņēmumus: 4.b klase apmeklēja SIA "Elpa”, 3.a klase Valsts policiju, 2.a klase  viesojās pie Aizputes novada domes priekšsēdētāja vietnieka, 5.b klase apmeklēja Metālapstrādes ražošanas uzņēmumu "Kurzemes Atslēga."

2.b klases skolēni tikās ar Edvarda mammu, kura pastāstīja par friziera profesiju. 2.a klase tikās VUGD dispečeri. Bet 4.a skolnieces Ances mamma pastāstīja, ka vaļasprieks var kļūt arī par profesiju, iepazīstināja bērnus ar  konditora profesiju un kopīgi ar bērniem pagatavoja šokolādes brauniju.

"Ēnu dienas" mērķis ir veicināt skolēnu izglītības satura sasaisti ar reālo dzīvi, palīdzot skolēniem mērķtiecīgi plānot savu karjeru, izdarīt izvēli par savu nākotnes profesiju un atbilstoši sagatavoties darba tirgum. Darba devējiem savukārt tā ir laba iespēja veidot sava uzņēmuma atpazīstamību un piesaistīt nākamos kolēģus.

PKK- Vineta Bardanovska