9.maija karjeras pasākumi

Jau no paša agra rīta, sešu stundu garumā, 9.-12.klašu 11 interesentiem bija iespēja pārbaudīt savas spējas programmēšanas un robotikas nodarbībā, kuru īstenoja RTU Liepājas filiāles mācībspēki. Skolēni atzina, ka ir guvuši jaunu pieredzi programmēšanā un robotikā, kā arī uzzināja, kādās nozarēs tiek pielietotas šīs zināšanas un prasmes. Iespējams, ka kādam no dalībniekiem nodarbība bija kā motivējošs stimuls apgūt informātikas prasmes profesionāli.

8.a un 8.b klases skolēni devās mācību ekskursijā uz Rīgu, lai piedalītos vairākos karjeras attīstības atbalsta pasākumos. Kā pirmo skolēni apmeklēja Zinātnes zonu, kur uzzināja, kā vienā uzņēmumā apvienot zinātni ar mākslu, kāpēc tas ir vērtīgi, kā tiek piesaistīti klienti, un kuras profesijas pārstāvis ar to nodarbojas. Pasākums tika finansēts no projekta 8.3.5.0/16/I/001 “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs”.

Tālāk skolēni devās izpētīt tālākizglītības mācību iestādi Latvijas Universitātē. Skolēni, gida pavadībā, apskatīja jaunos Dabaszinātņu un Zinātņu akadēmiskos centrus. Redzētā sajūsmināti, skolēni apsolīja sev mācīties apzinīgāk un uzcītīgāk, lai nākotnē motivētu sevi studēt tik skaistā, labiekārtotā un modernā augstskolā.

Ekskursijas noslēgumā skolēni devās uz Ķīpsalas izstāžu centru, kur notika gada vērienīgākais notikums profesionālajā izglītībā Latvijā - SkillsLatvia 2019. Skolēni skatīja un piedalījās dažādās ar karjeru saistītās aktivitātēs – iepazinās ar dažādām profesijām, piedalījās interaktīvās spēlēs un pārbaudījumos, izmēģināja prasmes Profesiju parādes demonstrāciju centros, kā arī vienlaikus varēja iegūt informāciju par profesionālās izglītības iespējām Latvijā, kā arī par profesionālajām prasmēm, ko sagaida potenciālie darba devēji.

Atzīmējot Eiropas dienu, skolā viesojās Nodarbinātības Valsts Aģentūras EURES konsultants no Liepājas Andris Segliņš. Konsultants 9.-12.klašu skolēniem novadīja semināru ,,Eiropas darba tirgus tendences.” Lektors pastāstīja jauniešiem par savu darba pieredzi darbojoties ES nodarbinātības dienestu tīklā. Skolēni uzzināja jaunākās aktualitātes par darba tirgus attīstības tendencēm Latvijā, bezdarba līmeni un pieprasītākajām profesijām nākotnē. Liekot uzsvaru uz svarīgajām IT specialitātēm. Seminārs  notika sadarbībā ar Eiropas Komisijas pārstāvniecības Latvijā rīkoto akciju ,,Atpakaļ uz skolu’’ un Jaunatnes organizācija "Klubs "Māja" - jaunatne vienotai Eiropai."

Līdz mācību gada beigām palicis pavisam neliels laika sprīdis un atkal 9. un 12. klašu skolēniem vajadzēs pieņemt nozīmīgus savas dzīves lēmumus. Lai daudzveidīgie karjeras pasākumi ir kā labs ceļvedis viņu nākotnes izglītībā!

Monta Balode un Vineta Bardanovska,

Aizputes novada pedagogi karjeras konsultanti