7.-12.klašu skolēniem

PAŠIZPĒTES TESTI

1. 6 dažādi sevis izpētes testi, lai parādītu izglītības un karjeras ceļa virzienu 

2. Interaktīvs tests, lai pārbaudītu zināšanas par profesionālo vidējo izglītību

Pēc 9. klases ir jāizdara izvēle par turpmākajām mācībām - vidusskola, tehnikums, arodskola, mūzikas vai mākslas skola. Tās visas ir profesionālās izglītības iestādes. Jo vairāk zini par izglītības iespējām, jo vieglāk ir izdarīt izvēli. Tests domāts, lai pārbaudītu zināšanas par izglītības sistēmu un profesionālās izglītības iestādēm.

3. Džona Holanda pašizpētes tests karjeras izvēles plānošanai

Šī aptauja ir izveidota, lai palīdzētu Tev labāk izprast savas prasmes, pārliecināties par stiprajām pusēm un atklāt jaunas, kā arī izvērtēt karjeras attīstības virzienus.
Aptaujas rezultāti sniegs  ieskatu prasmju struktūrā, taču pilnīgu ainu un ieteikumus par studiju un darba virzieniem vari saņemt sarunā ar izglītības iestādes karjeras konsultantu. Testa aizpildīšana aizņem apmēram 20 minūtes.

INFOGRAMMAS

1. Astoņas infografikas – palīgi karjeras plānošanā. Katra infografika attēlo kādu būtisku karjeras veidošanas jautājumu.

 2. Infografika “Mācību priekšmeti, kas palīdz apgūt prasmes” palīdz saprast, kādas prasmes skolēni var apgūt kādā no priekšmetiem skolā, lai turpmāk tās būtu noderīgas, veidojot savu karjeru.

3.  Infografika “Uzklausi, padomā un izlem pats!”

4. Infografika "Uzņēmējspēju izpētes rīks"

5. Infografika "Uzņēmējspējas"

 

KARJERAS NEDĒĻAS 2022 MATERIĀLI

Karjeras nedēļas 10 gadu jubileja – video!

Karjeras nedēļas 2022 mācībstunda 7.-9. klasei “Atklāj savas superspējas!”

Video nodarbība, kurā biznesa treneris, kurš ilgus gadus darbojas arī jaunatnes jomā, EDUARDS KRŪMIŅŠ kopā ar kolēģiem jauniešiem saistošā formā izklāsta, kāpēc jauniešiem rūpēties par uzņēmējspēju attīstību jau laikus, kā skolēni var apzināt savas uzņemējspējas un kā tās tiek attīstītas, koncentrējoties uz sasniedzamiem mērķiem un savu personīgo attīstību. Nodarbībā integrēts skolēniem pazīstamas personības stāsts un uzdevumi.

Karjeras nedēļas 2022 mācībstunda 10.-12. klasei “Iepazīsti savas superspējas un izmanto tās!”

Personīgās izaugsmes treneris Reinis Širokovs sagatavo un novada izglītojošu un iedvesmojošu nodarbību 10.-12.klašu skolēniem un profesionālo skolu audzēkņiem par to, kā saprast, kur dzīvē virzīties, kā apzināties iekšējos resursus un savas esošās uzņēmējspējas. Reinis sadarbojas ar Intelekta attīstības centru, kas organizē dažādus treniņus, spēles un cita veida pasākumus, lai uzlabotu jauniešiem koncentrēšanos, iemaņu apguvi, pašdisciplīnu, intelektu, stresa noturību un pašmotivāciju

Diskusija jauniešiem  “KĀDAS SUPERSPĒJAS VEIDOS MANU NĀKOTNI?”

 

PROFESIJU IZPĒTE

1.Kā Sūzena Kolinsa zināja, ka būs rakstniece un uzrakstīs pasaules bestselleru “Bada spēles”? Un Marks Cukerbergs, uzprogrammējot sociālo tīklu Facebook, kļūs par jaunāko miljardieri pasaulē? Vai vēl labāk – kāda ir mikrobiologa ikdiena? Ja tik daudz jautājumu ir iešāvušies arī Tavā prātā, tad atbildes meklē virtuālā profesiju pilsētā profesijupasaule.lv. Vai Tu jau zini, kurā profesijā kalnus gāzīsi Tu?

2. Karjeras portāla profesijupasaule.lv video par profesijām: interjera dizaina asistents, tērpu veidotājs, grafikas un multimediju speciālists, programmēšanas tehniķis, mehatroniķis, elektronikas tehniķis, frizieris, pavārs, viesmīlis, viesnīcu speciālists, elektriķis galdnieks u.c. profesijas

3. Dažādu profesiju apraksti karjeras portālā prakse.lv

4. Video materiāli par karjera iespējām IT nozarē

  • Datorium saruna ar Printful IT departamenta vadītāju Jāni Akmentiņu, kas iedvesmos jauniešus ar stāstu par pirmo Latvijas uzņēmumu, kas sasniedza vērtību 1000 000 000 USD

  • Karjeras nedēļas 2021 mācībstunda 7.-9.klašu skolēniem “No mākslinieka uz programmētāju! Vai esi gatavs izmēģināt savus spēkus radošajā programmēšanā? Šajā mācībstundā kopā ar Learn IT programmēšanas skolas pasniedzēju Agnesi iepazīsi programmēšanas radošo pusi p5js.org vidē. Droši seko līdzi Agneses ieteikumiem un veido projektu pēc saviem ieskatiem un vēlmēm.

  • Ko slēpj IKT? Atbild skolēni un Accenture darbinieki!

Uz jautājumiem par IKT nozari atbild jaunieši un Accenture darbinieki. Kā Tev šķiet, vai viņu domas sakritīs?

5. Karjeras dienas ar dažādu profesiju pārstāvjiem

(zobārsts, sporta ārsts, brīvprātīgais darbs, multitāskings, komponists, aktieris, jurists, kaskadieris, matemātiķis, ķīmiķis un citas profesijas)

6. Videoklipi par dažādām profesijām

 

IZGLĪTĪBAS IESPĒJAS LATVIJĀ

1.Video lekcija topošajiem augstskolas studentiem – Kā veiksmīgi uzsākt studiju augstskolā?

2. Ir svarīgi katram veikt pareizo izglītības izvēli. Kāpēc? Jo interesantāka, aizraujošāka un  piemērotāka Tev šķitīs izvēlētā izglītība, jo vieglāk kārotais diploms nonāks Tavā kabatā. Lai veiksmīgi nomedītu īsto skolu, programmu un virzienu, paceļošanai izglītības gaiteņos lieliski noderēs nacionālā izglītības iespēju datu bāze NIID.LV - Viss par izglītības iespējām Latvijā, aktuāla informācija par atvērto durvju dienām izglītības iestādēs, e-konsultācijas

3. Augstākās izglītības iestādes Latvijā

Latvijas universitāte 

LU Kuldīgas filiāle 

Latvijas Universitātes P.Stradiņa medicīnas koledža 

Latvijas Universitātes Rīgas Medicīnas koledža 

Latvijas Biozinātņu un tehnoloģiju universitāte 

Rīgas Stradiņu universitāte 

RSU Liepājas filiāle 

Rīgas Stradiņa universitātes Sarkanā Krusta medicīnas koledža 

Rīgas Tehniskā universitāte 

RTU Liepājas filiāle 

Liepājas Universitāte 

Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmija 

Ventspils augstskola 

Vidzemes augstskola 

Latvijas Nacionālā aizsardzības akadēmija 

4. Profesionālās izglītības iestādes Latvijā

Liepājas valsts tehnikums

Saldus tehnikums

Kuldīgas Tehnoloģiju un tūrisma tehnikums 

Kandavas Lauksaimniecības tehnikums 

Cīravas teritoriālā struktūrvienība  

Liepājas mūzikas, mākslas un dizaina vidusskola:

Mūzika 

Dizains un māksla 

 

IZGLĪTĪBAS IESPĒJAS ĀRZEMĒS

1.Studiju iespējas ārvalstīs

2.Nacionālās izglītības iespēju datu bāzes

3.Konsultācijas par studiju iespējām ārzemēs

4. Bakalaura studijas Eiropā

5.Stipendiju programmas Eiropā

STIPENDIJAS

1. fonds.lv – nodibinājums Latvijas Universitātes Fonds rūpējas par izciliem, centīgiem (ārā ar nepietiekamu materiālo nodrošinājumu) studentiem

2. vitolufonds.lv – nodibinājums “Vītolu fonds” stipendiju veidā palīdz spējīgiem, centīgiem, maznodrošinātiem jauniešiem studēt Latvijas augstskolās

3. Studiju kredīti

NODERĪGI RESURSI

1.Prakse.lv – prakses, darba, brīvprātīgā darba vakances jauniešiem; informācija par profesijām; skolu un studiju TOPs; spēle “Virtuālā prakse”.

2. Start Strong – starptautiska apmācību programma jauniešiem un pieaugušajiem par tēmām “Karjera”, “Bizness” un “Attiecību veidošana”.

3. Profolio.lv – Jauniešu palīgs karjeras izvēlē: platforma ērti lietojama; rūpējas par jauno “Skola 2030” prasību ievērošanu; interaktīva; pieejamas saprotamas pamācības un speciālistu ieteikumi.

4. “Zaļais pipars” – RTU Karjeras centra filmas par karjeras veidošanu

Filma “Zaļais pipars” 

Filma “Zaļais pipars” 2

Filma “Zaļais pipars” 3

Filma “Zaļais pipars” 4

Filma “Zaļais pipars” 5

5. No sludinājuma līdz pirmajai darba dienai

Šis materiāls ir izveidots katram, kas meklē prakses vai darba vietu.

Lielākā labuma iegūšanai, ja ir laiks un vēlme, secīgi izpildi visus uzdevumus un iepazīsties ar karjeras konsultanta sniegtajiem ieteikumiem, lai rezultāts tiešām atbilstu gaidām. Bet, ja esi pārliecināts par izvēlēto vakanci vai uzņēmumu, tev var noderēt kontrolsaraksts (checklist) CV un motivācijas vēstulei un ieteikumi stresa mazināšanai darba intervijas laikā.

PIEREDZES STĀSTI

1.”Uzklausi, padomā un izlem pats!” Virtuālā pieslēgšanās drukas produktu ražotājam “Printful”

2. ”Uzklausi, padomā un izlem pats! Tīnas Graudiņas pieredze karjeras izvēlē

3. ”Uzklausi, padomā un izlem pats!”  Luīze Šlihta par karjeras izvēli ar Ilzi Rūtenbergu

4. ”Uzklausi, padomā un izlem pats!”  Luīze Šlihta par karjeras izvēli ar Gati Kondrātu

5. ”Uzklausi, padomā un izlem pats!”  Par savu ikdienu un karjeras izvēles pieredzi stāsta elektronikas inženieris un “Lightspace Technologies” pārstāvis Roberts Gotlaufs

6. Diskusija jauniešiem “Uzklausi, padomā un izlem pats!” 

7. Jāņa Strapcāna ieteikumi jaunietim, kurš meklē savu dzīves ceļu