Skolotāju diena

Tradicionāli oktobra sākumā valstī tiek atzīmēta Skolotāju diena, un mūsu Aizputes vidusskola nav izņēmums.

6.oktobrī skolā valdīja īpaša gaisotne. Jau ienākot skolā, katra skolotāja saņēma skaistu pušķi ar mazu kļavu lapu sveicienu un apsveikumu. Par to bija parūpējusies skolēnu pašpārvalde. Viena mācību stunda rīta pusē bija veltīta tikai skolotājām, un tā nebija parasta stunda. Tajā tika teikti sirsnīgi apsveikuma vārdi, skanēja dzeja un mūzika. Saviesīgajā daļā tika pārbaudīta pedagogu erudīcija un atjautība skolēnu pašpārvaldes sagatavotajos atjautības uzdevumos, kā arī bija uzklāts kafijas galds.

Šajā laikā klasēs gāja vidusskolēni, lai iejustos skolotāju lomā. Skolēni veidoja apsveikumus skolotājām, rakstīja vēstules un iesaistījās dažādās atraktivitātēs.

Savukārt 6.oktobra vakarā Kazdangas Saieta namā notika lielais novada Skolotāju dienas pasākums, kurā  piedalījās Aizputes novada skolu darbinieki - gan pedagogi, gan tehniskie darbinieki, gan pašvaldības pārstāvji. Klātesošos sveica Aizputes novada domes priekšsēdētājs Juris Grasmanis un novada izpilddirektore izglītības jomā Elita Malovka.

Juris Grasmanis: “Novēlu, lai jūs vēl pēc daudziem gadiem audzēkņi atceras un saka paldies par ielikto pamatu turpmākai patstāvīgai dzīvei. Novēlu izturību, pārliecību par saviem spēkiem un spēju saglabāt neizsīkstošu darba prieku un dzīvesprieku. Veiksmi mācīšanās un audzināšanas procesā!”

Labākie novada skolotāji saņēma Pateicības par augstiem darba rezultātiem. Deviņu labāko skolotāju vidū bija arī divas mūsu skolas skolotājas.

Aizputes vidusskolas skolotāja Agrita Fausta saņēma Aizputes novada domes Pateicību par radošu, profesionālu un inovatīvu darbu mājturībā un vizuālās mākslas mācību procesā un Aizputes novada izglītības iestāžu metodiskās apvienības vadīšanā. Savukārt skolotāja Daiga Tīmane saņēma Aizputes novada domes Pateicību par iegūto nomināciju “Lieliskais klases audzinātājs- 2017!”.

Kā atzina izpilddirektore izglītības jomā Elita Malovka, Aizputes novadam ir, ar ko lepoties. Mūsu Aizputes vidusskola var lepoties, ka iekļuvusi 100 skolu topā par augstiem rezultātiem centralizētajos eksāmenos un pie skolas plīvo Mammasdabas karogs.

Pēc pasākuma oficiālās daļas koncertēja Kaspars Zemītis (ģitāra) un Daumants Kalniņš (oboja). Koncertā skanēja dvēseliskās Imanta Kalniņa dziesmas.

Domājams, ka šī diena skolotājiem bija prieka pilna un aizkustinoša. Paldies jums, ka esat mūsu skolotāji!